Vítejte na stránce věnované především páru HG/SS.

 

„Co děláte v mém pokoji?“

„Nic, jen jsem si přišel promluvit,“ odpověděl a vstal.

„A o čem?“ pohlédla na něj tázavým pohledem.

„O něčem moc důležitém,“ odmlčel se a posadil se zpět na židli.

„Důležitém? Vy máte něco na srdci a potřebujete se mnou mluvit, ale já se s vámi nemíním bavit do té doby, dokud mi nepovíte, co tady děláte a jak jste se sem dostal. Viděli jsme vás umírat a vaše jméno je čisté jen díky tomu, že si všichni myslí, že jste mrtvý,“ zmlkla a pohled odvrátila jinam, jakoby v tu chvíli litovala svých slov.

„Proč myslíte, že jsem tady? Potřebuji očistit své jméno a vy jste jediní, kdo ví, že nejsem padouch. Nechci se už schovávat…“ odpověděl.

„Aha a jak vám máme pomoci?“

„To je prosté. Stačí, abyste mi pomohli najít důkazy a svědky. Moc dobře víte, že soud na očištění jména je krutý a jen pár lidem, jméno očistil. A jak jistě sama dobře víte, bere ohled na vše,“ odpověděl a zahleděl se do země.

„To vím. Slyšela jsem, že bere ohled na svědky, důkazy, přátelé, stav, děti a jiné věci co s tím souvisejí. Tohle je šílené, nikdy se nám nemůže povést vás z toho dostat,“ pokrčila rameny a posadila se na kraj postele.

„Povede se to, musí. Bude to sice pár měsíců trvat, ale zvládneme to,“ řekl sebevědomým hlasem.

„A co když ne? Kdyby, jste kvůli nám roky neriskoval svůj život, tak by vám Harry v životě nepomohl, víte o tom?“ pohlédla na něj tázavým pohledem.

„Vím, proč myslíte, že jsem tady? Nikdo jiný kromě vás mi nepomůže.“

„Zajímavé, ale ještě jste mi neřekl, jak to chcete udělat? Jak chcete najít důkazy a prokázat svoji nevinnost? Ten zatracený soud bere ohled na všechno a to dokonce i na soukromý život uvědomujete si, že nemáte žádnou šanci?“ vstala a opřela se o zeď.

„Šance je vždycky a já to dokážu. Samozřejmě s vaší pomocí. Musíme najít lidi, kteří dosvědčí to, že jsem byl na jeho straně jen jako špeh. Také musíme najít potřebné důkazy, které by je přesvědčili,“ pokrčil rameny a zamyslel se.

„Jenže to je teprve ta těžší část. Vy nemáte žádné přátele, rodinu a dokonce žádné příbuzné…“ nestihla to doříct a on ji skočil do řeči.

„To máte pravdu, ale to se dá lehce vyřešit,“ ušklíbl se.

„A jak?“

„Jednoduše. Musím přesvědčit řád, že jsem je nezradil a pokud se mi to povede, mohu je považovat za své přátelé. Příbuzné nemám žádné,“ pokrčil rameny.

„Skvěle, ale já nevidím naději žádnou, a pokud tak velice slabou.“

„Já ji vidím mnohem větší a teď mě něco napadlo. Naši situaci to jen zlepší a možná i zrychlí.“

„O jaké věci to mluvíte?“

„Je to naprosto jednoduché. Soud bere ohled na vše a to i na rodinný stav, kdybych se oženil a měl za ženu někoho, kdo měl dobrou pověst, tak by to celou situaci výrazně zlepšilo.“

„Máte pravdu a měli bychom větší naději. Soud by to vzal v potaz a měl byste body navíc a ty se v takové situaci hodně hodí. Teď jen stačí, abyste si jen někoho našel,“ odpověděla a posadila se.

„Jak si mám podle vás někoho najít, když si každý myslí, že jsem mrtví? Navíc, já už vhodnou osobu mám. Představte si, že kdybych si vzal nejlepší kamarádku Harryho Pottera.  Kamarádku toho, kdo zabil Voldemorta. Podle mě není vhodnější kandidátka než vy…“ odmlčel se.

„Já? To snad nemyslíte vážně?“ rychle vstala a pohlédla na něj s vystrašeným pohledem.

„Ano, myslím to vážně. Je to nejlepší způsob, jak mi můžete oplatit vše, co jsem pro vás celé ty roky dělal…“ v obličeji se mu objevil ironický úsměv.

„To je šílené. Uvědomujete si, že bychom museli žít jako normální manželé? Oni se nenechají oklamat jen manželským slibem.“

„Uvědomuju. Já v tom nevidím žádný problém. Jste krásná žena a vaše inteligence je přijatelná na rozdíl od ostatních. Teď jde jen o to, jestli jste ochotná mi oplatit službu, kterou jsem já dělal celé roky,“ vstal a udělal pár kroků dopředu, kde se zastavil. Hermiona na něj pohlédla ostrým pohledem, ale neřekla nic.

„Nemohu vás do ničeho nutit, ale uvědomte si, že já mám taky právo na klidný život po tom všem, co jsem udělal,“ hleděl ji do očí a zmlkl. Dál neřekl nic. Hermiona seděla a mlčela také. Postavila se a přešla na druhou stranu místnosti.  Pak se otočila zpět na něj a odpověděla:

„Nejradši bych váš návrh odmítla, ale to bohužel nemohu. Moje svědomí by mi pak nedalo chvíli klidu,“ vyhrkla ze sebe. Snape vypadal na první pohled spokojeně a to i přes to, že svoje pocity nikdy nedával najevo. Jeho výraz byl stále stejně kamenný, ale vypadal více spokojeně.

„Výborně, na zbytku se domluvíme zítra, jistě jste po dnešku unavená. Dobrou noc,“ odešel rychle z místnosti. Hermiona mu ani nestačila něco říct a on prostě zmizel.

Druhého dne se Hermiona probudila brzo. Když vešla do kuchyně, kde Ginny chystala snídani a Harry se Snapem seděli u stolu a nic neříkali, popřála jim dobré ráno a posadila se na volnou židli. V místnosti bylo hromové ticho. Hermionu chvilku napadlo, že jim Snape už něco řekl, ale po chvíli tento návrh zamítla. Ginny dala snídani na stůl a posadila se vedle Harryho. Po chvíli začali hovor a začali se věnovat tomu co se kde děje. Takhle to probíhalo po celou dobu snídaně. Když se najedli Ginny vše sklidila ze stolu a Harry musel jít do práce. Pracoval teď jako bystrozor a měl celkem hodně práce. Hermiona odešla nahoru do jejich knihovny, kde se věnovala čtení.  Bylo už poledne, když se otevřely dveře a v nich se objevil Snape.

„Tady jste, mohlo mě napadnout, že budete zde,“ neušetřil si svoji jedovatou poznámku.

„Potřebujete něco?“ zeptala se a nekomentovala jeho předchozí komentář.

„Mám pocit, že jsme včera nedořešili jednu záležitost, která si teď žádá vaši pozornosti,“ přistoupil k ní a vzal její ruku do svých a navlékl na ni krásný stříbrný prsten. Hermiona se na něj podívala trochu vystrašeným pohledem. Když dlouho nic neříkala, rozhodl se promluvit on.

„V noci jsem nad tím přemýšlel a myslím, že bychom měli tu svatbu uspěchat, abychom pak mohli pokračovat v našem dalším plánu,“ ušklíbl se a zároveň pustil její ruku.

„Dobrá, ale nejdříve to musíme oznámit Harrymu a Ginny,“ knihu, kterou držela v ruce, vrátila do knihovny a dál mlčela.

„Tuhle šťastnou novinku, jim sdělíme večer při večeři,“ v jeho hlase zazněla jeho obvyklá ironie.

„A ta svatba bude kdy?“

„Pozítří, už jsem všechno domluvil a teď mě omluvte, mám ještě hodně práce. Uvidíme se u večeře,“ než stačila něco říct, vtiskl ji provokativní polibek na tvář a odešel. Hermiona tam zůstala stát jako opařená. Přešla k oknu a dívala se směrem ven.

„To bude dneska večer,“ tiše poznamenala a na tváři, se ji objevila slza.

20.12.2014 16:45:50
Mausss

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1177 | 35%)
Ne (1112 | 33%)

Máte zájem o další jednorázovky?

Ano určitě! (1065 | 25%)
Občas... (1022 | 24%)
Ne... (1043 | 25%)
Harry Potter: Severus SNape byl pravděpodobně ten nejstatečnější muž, jakého jsem kdy znal.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one