Vítejte na stránce věnované především páru HG/SS.

3) Večer plný otázek

Den utekl velice rychle a blížil se večer. Hermiona stála u okna a přemýšlela, když v tu chvíli do místnosti vstoupil Harry. Hermiona se na něj podívala se smutným výrazem a odvrátila pohled zase pryč. 
 „Hermiono? Co se děje?" Zeptal se Harry ustaraně. 
 „Nic," odpověděla Hermiona do prázdna. 
 „Přestaň mi lhát, Hermiono! Známe se tak dlouho. Poznám, když se s tebou něco děje," odvětil Harry a přistoupil k ni blíž. 
 „Nevím jak ti to mám říct, je to tak těžké..." Hermiona to nestihla doříct a rozplakala se. Harry ji silně objal a hladil ji ve vlasech. 
 Hermiona se po chvíli vzpamatovala a pokračovala. 
 „No víš, mám doma tolik problémů s rodiči a do toho teď Snape..." 
 „Snape? On ti něco udělal? Jestli jo tak já ho zabiju!" 
 „Neudělal, spíš mě o něco požádal a já mu nemohla říct ne, protože toho pro nás udělal tolik..." Povzdechla si Hermiona. 
 „O co tě požádal?" Zeptal se Harry zvědavě. 
 „Víš, řekl mi, že vám to oznámíme večer, ale já bych nebyla schopna před ním ti vůbec něco říct a navíc vždy jsem k tobě byla upřímná. Nechci ti teď lhát, ale musím uznat, že on má pravdu a my mu pomoc dlužíme..."  
 „Ale jakou pomoc?" Naléhal Harry. 
 „Víš jediný způsob, jak mu pomoci je takový, že se vrátí do společnosti a jediný způsob jak to udělat je, že se ožení s někým, kdo má společenské postavení," pousmála se Hermiona. 
 „A co s tím máš společného ty? Snad mi nechceš říct, že ty.." 
 „Harry! Pochop mě, prosím. Po válce je to velice těžké a my mu to dlužíme!" 
 „Dlužíme? Ale mě se to zdá jako moc velká oběť, Hermiono! Přece si nenecháš zkazit život..." Řekl naštvaně Harry. 
 „Ale já si ho nekazím, Harry! Chci udělat něco správného a něco mi říká, že tohle je to správné. Víš jak se obětoval on pro nás? Málem ho to stálo život!"  
 „Máš pravdu, ale ještě si o tom promluvíme. Teď lituji toho, že jsem mu otevřel dveře," s těmito slovy se otočil a odešel. 
    Hermiona tam ještě chvíli stála a pak se vydala za ním. Když dorazila do kuchyně, Harry tam jen mlčky seděl a Ginny zrovna něco vařila. Potichu se posadila a mlčela také. Po chvíli do místnosti vstoupil Snape. Harry se na něj ostře podíval a stále mlčel. 
 „Kdybych nevěděl, co všechno jste pro nás udělal, tak bych Vás okamřitě vyhodil z našeho domu!" Rozkřikl se Harry. Ginny na něj nechápavě dívala a Snape ho ignoroval. 
 „Jak vidím, už všechno víte..."  
 „Co se děje, Harry?" zeptala se zmatená Ginny. 
 „Radši se ani neptej. Tenhle pán přišel do našeho domu úplně z jiného důvodu," posadil se baštvaně Harry, 
 „Nerad bych Vás zklamal, pane Pottere, ale řekl jsem Vám pravdu. Nevěděl jsem, že tu Hermiona je, ale jinak máte pravdu," řekl klidnýn hlasem Snape a posadil se. 
 „O čem to mluvíte?" Zeptala se znovu Ginny a skoro už křičela. Než kdokoliv stihl něco říct vložila se do toho Hermiona. 
 „Víš, Ginny, věc se má tak, že potřebuje naši pomoc. Musíme pomoc dokázat jeho nevinnu. A aby se nám to povedlo, tak jsme se dohodli že se vdám za Severuse," dořekla Hermiona s povzdechem. 
 „Cože? To přece nemyslíte vážně?" 
 „Myslíme, je to jediná šance, jak obstát u kouzelnického soudu a víš jaké jsou ministerstva..." 
 „Tak, už toho nechme, teď se musíme soustředit na důležitější věci. Kde seženeme další svědky a kdo další nám je schopen ještě pomoci," pousmál se Snape. 
 „Svědky? Nevím o nikom, kdo by kromě nás, Brumbála a Vás mohl svědčit v náš prospěch. A Brumbál je mrtvý, takže se náš seznam dosti zmenšuje. Kdyby byl naživu, tak mohlo být vše tak jednoduché..." Povzdechl si Harry. 
 „Máte pravdu, pane Pottere, ale někdo určitě existuje, jen musíme přijít na to kdo." 
 „Pro dnešek bych to nechal být. Nechal bych to na zítra až si všechno necháme uležet v hlavě a smíříme se s tím co se v současné situaci děje. Nevím jak ostatní, ale já mám myslenky úplně jinde," Harry vstal a vzal si skleničku vody. 
 „Tak dobrá, tím pádem si jdu lehnout," řekl Snape klidným hlasem a zamířil ke dveřím. 
 „Počkejte ještě," oslovil ho Harry. 
 „Ano?" 
 „Kdy má být ta svatba?" 
 „Pozítří," s těmito slovy odešel z místnosti a zavládlo obrovské ticho.
20.12.2014 18:22:44
Mausss

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1177 | 35%)
Ne (1112 | 33%)

Máte zájem o další jednorázovky?

Ano určitě! (1065 | 25%)
Občas... (1022 | 24%)
Ne... (1043 | 25%)
Harry Potter: Severus SNape byl pravděpodobně ten nejstatečnější muž, jakého jsem kdy znal.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one