Vítejte na stránce věnované především páru HG/SS.
Tato kapitola ještě nebyla opravena Beta-readerem:) Proto tam budou zajisté chyby, které budou brzy opraveny a už předem moc děkuji Giornale za jejich opravu. Kapitoly budou vždy přidávány až po opravě, tohle je vyjímka, jelikož sem dlouho nic nepřidala:)

Severus měl v poslední době čím dál více práce. Na stole mu ležela hromada dokumentů, které musel do zítra vyřídit, než přijedou studenti. Do toho musel nachystat moudrý klobouk a připravit si nějakou řeč. Je sice pravda, že Severusovi je a vždy bude jedno co si o něm kdo myslí natož, aby si on připravoval nějakou řeč, kterou by měl přednášet nějaké bandě trotlů. Celý den proseděl v ředitelně a pracoval a ve tváři měl znuděný a naštvaný výraz. Jakoby něco takového jeho mohlo bavit, ale měl moc, která se mu líbila. Věděl, že teď ho budou muset všichni respektovat, dokonce i učitelé. Teď se mu už nikdo nebude smát za zády.

 

--

 

Hermiona se celý den ani pořádně nenajedla. Cítila se tak hrozně nervózní, jako nikdy předtím. Takhle rozčilená ani první den, kdy nastupovala do Bradavic. Celý den si představovala, jak to bude všechno probíhat. Co studenti řeknou na to, že se sem vrátila jako profesorka. Bála se jejich reakce a sama nevěděla proč. Přece se nemá čeho bát, nebo snad ano? 

 

 

Druhý den ráno se probudila časně ráno. Oblékla se a otevřela svoji knihu. Snažila se uklidnit a začíst se, ale z toho, co přečetla, nevěděla vůbec nic. O hodinu později vyrazila na snídani, ale nejedla. Pouze si dala čaj. Při pohledu na Snapea, který se tvářil úplně stejně otráveně, jako každé ráno, byla nervní ještě více, protože nemohla pochopit, jak se on dokáže stále tvářit otráveně a klidně, jako by se vůbec nic nedělo. Samozřejmě on už je tu dlouho, ale jeho postavení se změnilo a teď bude čelit úplně novým záležitostem, které mu dříve byly ukradené. Později na to však přestala myslet a začala se starat o jiné věci.

 

O dvě hodiny později dorazil spěšný vlak na nádraží a vyložil studenty. V Bradavicích už bylo vše připravené pro jejich příchod. Moudrý klobouk už ležel na židli připravený pro prváky. Učitelé už seděli na svých místech. Chyběl už jen Hagrid, který je měl přivést. Stoly byly ozdobené a strop byl pokryt svíčkami a světýlky.

 

Když studenti přicházeli, posadili se ke svým kolejním stolům, zanedlouho dorazili prváci a postavili se do řady. Profesorka McGonagallová začala číst jejich jména a Moudrý klobouk je začal řadit do kolejích. Když byli konečně všichni zařazeni, začala hostina. Severus Snape se pak postavil a řekl velice krátký a stručný proslov. Poté prefekti odvedli prváky do kolejních místností. Hermiona se také pomalu zvedla a zamířila do svého kabinetu. Cestou minula velké množství studentů, které ani neznala. Docela se jí ulevilo, protože si zvědomila, že její obavy byly zbytečné. Sice po celých Bradavicích panoval zmatek a nepořádek jako každý rok, ale to se do druhého dne uklidnilo a vše probíhalo jako vždy.

 

--

Severus byl rád, že to nejhorší z tohohle dne má za sebou. Tento rok bude ještě více zmatený než ten minulý. Nevěděl, jestli to je proto, že je novým ředitelem, nebo to spočívá v něčem jiném. Problém viděl v tom, že ostatní učitelé neměli vše dostatečně brzy hotové. To, že by mohla být chyba na jeho straně, si nepřipouštěl, což on vlastně nedělal nikdy…

20.12.2014 16:47:49
Mausss

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1177 | 35%)
Ne (1112 | 33%)

Máte zájem o další jednorázovky?

Ano určitě! (1065 | 25%)
Občas... (1022 | 24%)
Ne... (1043 | 25%)
Harry Potter: Severus SNape byl pravděpodobně ten nejstatečnější muž, jakého jsem kdy znal.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one